MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMENY
Masáž lávovými kameny představuje poměrně netradiční způsob masáže, přesto však patří mezi jednu z nejstarších relaxačních technik, která rovněž příznivě ovlivňuje lidské zdraví. Díky spojení masáže, horkých kamenů a principů čínské medicíny nachází uplatnění při celé řadě potíží a její oblast působení je tedy opravdu široká.
Lávové kameny byly hojně využívány již před mnoha tisíci lety. V Japonsku bylo obvyklé jejich přikládání na akupresurní body v oblasti břicha, kdy sloužily nejen k podpoře trávení, ale také k obnovení správného toku energie v těle, v Číně pomáhaly odstranit svalovou bolest. Také Indiáni byli přesvědčeni o jejich magické síle a věřili také, že každý kámen má svou duši. Zda lávové kameny mají či nemají magickou sílu, o tom se již musíte přesvědčit sami, nicméně jejich vliv na lidský organismus je bezesporu pozitivní.
K masáži jsou nejvhodnější kameny s velkou plochou, která umožňuje přenos většího množství tepla. Upřednostňuje se zároveň hrubší struktura, a to z toho důvodu, aby kameny držely na správném místě. Před samotnou masáží se kameny předehřívají na teplotu 37-40°C, která je poté absorbována pokožkou do hlubších tkání a tak dochází k příjemnému uvolnění zatuhlých svalů.
Maximální užitek spočívá nejen v příjemném duševním a fyzickém uvolnění, ale během masáže dochází rovněž ke stimulaci krevního oběhu a lymfatického systému, což urychluje odchod škodlivých látek z těla a výrazně tak napomáhá detoxikaci organismu. Díky prací s energetickými drahami se také vyrovnává tok vnitřní energie a zvyšuje se přirozená obranyschopnost.
V případě hypersenzitivity, vysokého krevního tlaku, otevřených ran, infekčních onemocnění, kožních potíží a těhotenství, byste se však masáže lávovými kameny měli vyvarovat.